Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 2004 - Градоначалникот на Мелбурн официјално ја отвора улицата 'AC/DC'. На церемонијата свири хитот на групата ‘Long Way To The Top’.
  • 1955 - Роден е Howard Hewett од Shalamar. 'A Night To Remember'
  • 1983 - Шведската пошта издава поштенска марка со Abba.
  • 1948 - Родена е Mariska Veres од Shocking Blue. 'Venus'
  • 1977 - Elton John станува првиот музичар што е внесен во њујоршкиот Hall Of Fame на Madison Square.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје