Емисии


Музички времеплов
  • 1995 - UK No.1 Simply Red 'Fairground' (нивни прв бр.1, а 15-ти сингл во кариерата).
  • 1947 - Роден е Marc Bolan, гитарист, пејач и текстописец во T Rex.
  • 1967 - BBC Radio 1 за првпат почнува да емитува програма. Tony Blackburn е првиот презентер, а прва песна што е свртена е 'Flowers In The Rain' на Move.
  • 1942 - Роден е Frankie Lymon од Frankie Lymon & the Teenagers (1956 UK No.1 & USА No.6 'Why Do Fools Fall In Love').
  • 1978 - UK No.1 John Travolta & Olivia Newton-John 'Summer Nights'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје