Антена 5 Тим

Марио

Марјан Гушев

Менаџер

marjan@antenna5.fm
Стил
rock, pop, dance
Фаворити
Dire Straits, Chris Rea
Специјалност
Компјутери
Песни
Музички времеплов
  • 1964 - Роден е Derek McKenzie од Shamen (1992 UK No.1 'Ebeneezer Goode').
  • 1961 - USА No.1 Cubby Checker 'Pony Time'
  • 1964 - UK No.1 Cilla Black 'Anyone Who Had A Heart'
  • 1964 - Роден е Ewan Venal од Deacon Blue (1988 UK No.8 'Real Gone Kid' и уште 15-ина други UK Top 40 синглови).
  • 1988 - USА No.1 George Michael 'Father Figure'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје