Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1964 - Роден е Derek McKenzie од Shamen (1992 UK No.1 'Ebeneezer Goode').
  • 1967 - Pink Floyd го снимаат својот прв сингл 'Arnold Layne' и соработуваат со продуцентот Joe Boyd.
  • 1964 - UK No.1 Cilla Black 'Anyone Who Had A Heart'
  • 1999 - UK No.1 Britney Spears 'Baby One More Time' (ќе стане најпродаван сингл во В.Британија за 1999 година)
  • 1971 - Родена е Rozonda Thomas или Chilli од TLC (1995 USА No.1 & UK No.4 'Waterfalls', 1999 USА No.1 албум 'Fanmail' - мине 57 недели на британската листа).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје