Антена 5 Тим

Баже

Благоја Мирковиќ

Програмски реализатор, Ди Џеј, Програмски продуцент, Продуцент, Музички продуцент

Во македонскиот етер од 1991 година. Канал 4, Радио Уно, Про ФМ радио и од 1997 во Антена 5 Радио

baze@antenna5.fm
Стил
Pop, rock, dance
Фаворити
Bryan Ferry, Joe Cocker, U2, Coldplay, Aha, The Cult, Duran Duran, Dire Straits, Aarmin Van Buuren
Специјалност
DJ
Песни
Toto – Africa, Bryan Ferry – Right Stuff, Depeche Mode – Never Let Me Down Again (101), Talk Talk – Such A Shame, U2 – The Unforgettable Fire, Coldplay – Talk, Bee Gees – For Whom The Bell Tolls
Музички времеплов
  • 1967 - Pink Floyd го снимаат својот прв сингл 'Arnold Layne' и соработуваат со продуцентот Joe Boyd.
  • 1964 - UK No.1 Cilla Black 'Anyone Who Had A Heart'
  • 1964 - Роден е Derek McKenzie од Shamen (1992 UK No.1 'Ebeneezer Goode').
  • 1994 - Enigma доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'The Cross Of Changes'.
  • 1961 - USА No.1 Cubby Checker 'Pony Time'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје