Антена 5 Тим

Борис

Борис Пауновски

Водител, Музички новинар

boris@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
Depeche Mode, New Order, Morrissey, Duran Duran
Специјалност
англиски фудбал
Песни
Музички времеплов
  • 1948 - Родена е Mariska Veres од Shocking Blue. 'Venus'
  • 1955 - Роден е Howard Hewett од Shalamar. 'A Night To Remember'
  • 1981 - Pretenders се приморани да го откажат последниот концерт од американската турнеја, зашто тапанистот Martin Chambers си исекол неколку жили и артерии на прозорско стакло.
  • 1977 - Elton John станува првиот музичар што е внесен во њујоршкиот Hall Of Fame на Madison Square.
  • 1944 - Роден е Scott McKenzie. 'San Francisco'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје