Хит Парада 19.05.2018


1
Familiar
Liam Payne & J Balvin
5 | 4 Недели во листата
8
2
Alone
Halsey feat. Big Sean & Stefflon Don
| 5 Недели во листата
2
3
Let Me
Zayn
1 | 5 Недели во листата
3
4
Pray For Me
The Weeknd feat Kendrick Lamar
3 | Недели во листата
5
5
One Kiss
Calvin Harris & Dua Lipa
2 | Недели во листата
7
6
Pink Lemonade
James Bay
1 | Недели во листата
1
7
I’ll Be There
Jess Glynne
12 | Недели во листата
4
8
Heart somebody
Noah Kahan & Julia Michaels
1 | Недели во листата
1
9
Youth
Shawn Mendes feat. Khalid
1 | Недели во листата
2
10
El baño
Enrique Iglesias feat Bad Bunny
| Недела во листата
2
11
Brooklyn in the Summer
Aloe Blacc
3 | Недели во листата
0
12
Hunger
Florence and The Machine
| Недела во листата
2
13
Better Now
Post Malone
| Недела во листата
1
14
2002
Anne‐Marie
5 | Недели во листата
1
15
Nice For What
Drake
4 | Недели во листата
0
16
Girls
Rita Ora, Cardi B, Bebe Rexha & Charli XCX
| Недела во листата
1
17
No Tears Left to Cry
Ariana Grande
5 | Недели во листата
3
18
Move to Miami
Enrique Iglesias feat Pitbul
| Недела во листата
0
19
Done For Me
Charlie Puth feat. Kehlani
6 | Недели во листата
1
20
Insane
Mark Azekko ft. Misha Miller
1 | Недели во листата
0
21
On The Loose
Niall Horan
6 | Недели во листата
2
22
In My Blood
Shawn Mendes
6 | Недели во листата
1
23
Paradise
George Ezra
9 | Недели во листата
0
24
Meant To Be
Bebe Rexha feat.Florida Georgia Line
7 | Недели во листата
4
25
Whatever You Want
P!nk
7 | Недели во листата
2
26
Call Out My Name
The Weeknd
6 | Недели во листата
1
27
Don’t make me…
Sting & Shaggy
5 | Недели во листата
0
28
Flames
David Guetta feat. Sia
4 | Недели во листата
2
29
Middle
Zed & Grey
6 | Недели во листата
2
30
Take It Up
Wilkinson & Sub Focus
5 | Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1985 - Dire Straits го добиваат вториот британски бр. 1 албум 'Brothers In Arms', бр. 1 и во САД и во уште 24 други земји. Се продава во над 20 милиони копии во светски рамки.
  • 1997 - UK No.1 Michael Jackson 'Blood On The Dance Floor'
  • 1991 - Michael Bolton доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Time, Love and Tenderness'.
  • 2001 - Гитаристот на Oasis, Noel Gallagher добива оштета од Daily Mirror заради лажна вест дека се разведува со Meg Matthews.
  • 1975 - Родена е членката на Fugees и соло изведувачка, Lauryn Hill.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје