Хит Парада 13.10.2018


1
Remedy
Alesso feat Conor Maynard
2 | 3 Недели во листата
7
2
Sun in your eyes
M0 Diplo
8 | 2 Недели во листата
3
3
Thunderclouds
LSD feat. Sia, Diplo & Labrinth
2 | 6 Недели во листата
2
4
Paradise
Ofenbach
8 | 2 Недели во листата
1
5
Call me sir
Train, Cam, Travie McCoy
3 | 4 Недели во листата
2
6
Valentine
5 Seconds of Summer
10 | 2 Недели во листата
0
7
Color
Marcus Layton
6 | 2 Недели во листата
1
8
Supposed to do
Stevie Appleton
1 | 2 Недели во листата
0
9
Moves
Olly Murs and Snoop Dogg
5 | 2 Недели во листата
1
10
Feel Nice
Dua Lipa, Wizkid, Major Lazar
| 1 Недела во листата
2
11
The Weight Is Gone
Albin Lee Meldau
7 | 7 Недели во листата
1
12
There’s No Way
Lauv & Julia Michaels
| 1 Недела во листата
0
13
Between You And Me
One Bit & Louisa Johnson
| 1 Недела во листата
1
14
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
8 | 4 Недели во листата
1
15
I Love It
Kanye West & Lil Pump & Adele Givens
10 | 5 Недели во листата
1
16
Polaroid
Jonas Blue feat. Liam Payne & Lennon Stella
| 1 Недела во листата
1
17
Taki Taki
DJ Snake, Ozuna, Selena Gomez & Cardi B
| 1 Недела во листата
2
18
Let You Love Me
Rita Ora
11 | 3 Недели во листата
4
19
Body
Loud Luxury feat. Brando
11 | 11 Недели во листата
2
20
5 More Days Til Summer
Lenny Kravitz
9 | 3 Недели во листата
0
21
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
6 | 7 Недели во листата
4
22
Eastside
Benny Blanco, Halsey & Khalid
5 | 10 Недели во листата
3
23
In My Mind
Dynoro feat. Gigi D'Agostino
5 | 10 Недели во листата
1
24
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
| 1 Недела во листата
0
25
So Real (Warriors)
Too Many Zooz and KDA feat. Jess Glynne
6 | 3 Недели во листата
0
26
Drive
Black Coffee & David Guetta feat. Delilah Montague
6 | 5 Недели во листата
1
27
Lucid dreams
Juice WRLD
5 | 8 Недели во листата
0
28
Be Alright
Dean Lewis
7 | 4 Недели во листата
0
29
Electricity
Dua Lipa, Diplo, Mark Ronson
5 | 6 Недели во листата
3
30
High Hopes
Panic at The Disco
7 | 7 Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1989 - За време на концерт на Guns N' Roses во Лос Анџелес, фронтменот Axl Rose пред публиката објавува дека го напушта бендот.
  • 1987 - На брит. ТВ ITV се прикажува документарец за Smiths, снимен за време на создавањето на албумот 'Strangeways'.
  • 1986 - UK No.1 Nick Berry 'Every Loser Wins'
  • 1968 - John Lenon и Yoko Ono се уапсени зашто бил откриен канабис во апартманот во кој престојувале.
  • 1981 - UK No.1 Dave Stewart & Barbara Gaskin 'It's My Party'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје