Топ 10 @ 10 15.10.2018


1
Paradise
Kaz James & Nick Morgan
| 1 Недела во листата
4
2
Across The Room (Durante Extended Remix)
ODESZA feat. Leon Bridges
1 | Недели во листата
0
3
Faster Down Than Me (Nicone Remix)
BONDI
| Недела во листата
1
4
Indenait (Original Mix)
Edu Imbernon
| Недела во листата
2
5
Moments of Clarity (Extended Mix)
Eelke Kleijn
3 | Недели во листата
0
6
Birdsong (Eagles & Butterflies Remix)
Claptone, Zola Blood
3 | Недели во листата
0
7
Lucky Shot (Original Mix)
CIOZ
| Недела во листата
0
8
Rocket To Lee's Little Cloud (Original Mix)
Sebastien Leger
3 | Недели во листата
0
9
Secret feat. Peter Broderick Original Mix
Gorje Hewek Izhevski
5 | Недели во листата
1
10
The Pale Blue Dot (Original Mix)
AgainstU
4 | Недели во листата
156
Музички времеплов
  • 2003 - George Michael потпишува нов договор со Sony, издавачката копанија која ја тужеше во 1993 г и со која го изгуби судскиот спор.
  • 2002 - На прославата на 50-годишнината од постоењето на британската топ листа, Christina Aguilera е на првото место со 'Dirty'.
  • 1957 - UK No.1 Harry Belafonte 'Mary's Boy Child' (прв сингл што во В.Британија продава над милион копии.)
  • 2003 - 21-годишната Britney Spears станува најмладата пејачка што добива ѕвезда на холивудската Патека на славните.
  • 1979 - USА No.1 Commodores 'Still'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје