Мак Топ 5 23.02.2020


1
Те спомнувам
Ареа
| 1 Недела во листата
22
2
Skopje Forever
Nikeja
| 1 Недела во листата
5
3
Ана
Суперхикс
| 1 Недела во листата
6
4
Обично необичен ден
Каролина Гочева
| 1 Недела во листата
10
5
Не ме моли
Ayana
| 1 Недела во листата
5
Музички времеплов
  • 1932 - роден е Carl Perkins.
  • 1988 - USA No1 Billy Ocean “Get Outta My Dreams Get Into My Car” 2 w.
  • 1966 - издаден е хитот "When A Man Loves A Woman" на Percy Sledge.
  • 1989 - басистот на Rolling Stones, Bill Wyman објавува дека ќе се жени со 19 годишната Mandy Smith.
  • 1983 - UK No1 David Bowie “Let’s Dance” 3 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје