Најбарани 17.02.2020


1
Кажи нешто ново
Тамара Стојковска
93
2
Оди си
Виктор Апостоловски
34
3
Без тебе нема кој да ме утеши
Игор Шарески
20
4
Биди со мене
Наташа Малинкова
13
5
Јави се
Мите Стоилков
7
6
Hey Now (Newman Remix)
London Grammar
5
7
Shadows
Dee Montero & Newman (I Love)
3
8
Right On
Space Motion
2
9
Meraki (Original mix)
BROSS
2
10
Archangel (Sébastien Léger Remix)
Essay
2
11
Back From Finisterre (Mollono.Bass Remix)
Bonfante
2
12
Where Is Home
Guy Mantzur, Khen
2
13
Midnight (Original Mix)
HOSH & 1979 Feat. Jalja
2
14
Underdog
Alicia Keys
2
15
Stop This Flame
Celeste
2
16
Stargazer
Davi
2
17
Mysteries of Life (Original Mix)
Rafael Cerato, Jinadu
2
18
Everything I Wanted
Billie Eilish
1
19
Physical
Dua Lipa
1
20
Rare
Selena Gomez
1
Музички времеплов
  • 1973 - War започнуваат двонеделен престој на првото место на американската албумска листа со 'The World Is A Ghetto'.
  • 1922 - Роден е Tommy Edwards (1958 USА & UK No.1 ‘Its All In The Game').
  • 2002 - UK No.1 Westlife 'World Of Our Own' (нивни 10-ти брит.бр.1)
  • 1972 - Роден е Billie Joe Armstrong, гитарист и вокалист во Green Day (1995 UK No.7 ‘Basket Case’, албумот од 1994 година, Dookie им се продава во над 10 милиони копии).
  • 1970 - На концерт во лондонскиот Royal Albert Hall, Joni Mitchell објавува дека ќе се пензионира од настапите во живо. Сепак на крајот од годината повторно ќе одржи концерт.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје