Галерии

Музички времеплов
  • 1934 - Родена е пејачката и актерка Shirley Jones од Partridge Family (1970 USА No.1 'I Think I Love You', 1972 UK No.3 'Breaking Up Is Hard To Do')
  • 1984 - USА No.1 Kenny Loggins 'Footloose'
  • 1967 - Jimi Hendrix ја пали гитарата во живо на сцена додека настапува во Лондон.
  • 1962 - USА No.1 Connie Francis 'Don't Break The Heart That Loves You'
  • 1990 - UK No.1 Snap! 'The Power'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје