Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1985 - USА No.1 Wham! 'Everything She Wants'
  • 1961 - UK No.1 Temperance Seven 'You're Driving Me Crazy'
  • 1968 - Simon and Garfunkel го добиваат вториот американски бр. 1 албум 'Bookends'.
  • 1926 - Роден е џезерот и композитор Miles Davis. Бил големо влијание во џез музиката.
  • 2003 - Jemini стануваат првите претставници на В. Британија кои на Евросонгот не добиваат нити еден поен.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје