Емисии


Љубовни песни

Прекрасен начин да се заврши понеделничката вечер. Љубов на радио, љубов во етерот, љубов од студиото на Antenna5 директно во вашите домови. Најдобрите љубовни песни се тука само за вас. Секако, вашите љубовни СМС пораки се непходни за уште подобра журка на радио.
Водител: Ерик Фокс
Термин: понеделник од 23:59
Музички времеплов
  • 1964 - Во музејот Madame Tussauds во Лондон откриени се восочните фигури на членовите на Beatles, првите поп ѕвезди со ваква почест.
  • 1970 - UK No.1 Simon & Garfunkel 'Bridge Over Troubled Water' (единствен UK No.1 за дуото)
  • 1948 - Роден е John Evans од Jethro Tull (1969 UK No.3 & USА No.11 'Living In The Past').
  • 1969 - Родена е Cheryl James или Salt од Salt-n-Pepa (1991 UK No.2 'Let's Talk About Sex').
  • 1987 - UK No.1 Mel and Kim 'Respectable'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје