Емисии


Ослободи се

Шоу со Roger Sanchez, еден од најдобрите DJ во светот. Најнова музика и најнови ремикси.
Водител: Roger Sanchez
Термин: сабота од 23 до 01.00, недела од 14 до 16 часот
Музички времеплов
  • 1948 - Роден е Klaus Meine од Scorpions (1991 UK No.2 'Wind Of Change').
  • 1958 - Роден е пејачот, текстописец и гитарист во The Jam и познат соло изведувач, Paul Weller.
  • 1985 - USА No.1 Wham! 'Everything She Wants'
  • 1991 - USА No.1 Mariah Carey 'I Don't Wanna Cry'
  • 1997 - UK No.1 Michael Jackson 'Blood On The Dance Floor'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје