Антена 5 Тим

Славе

Славе Спасовски

Продуцент

Поголемиот дел од денот го поминувам во стискање копчиња J.

slave@antenna5.fm
Стил
Chillout,Chillhouse, Dance, Rock, R&B,Pop
Фаворити
Bob Marley, Moby, Chemical Brothers, Bob Sinclar, Roger Sanchez, Martin Solveig
Специјалност
Џинглови, најави за емисии
Песни
Koop  Koop Islands Blues, Africanism All Stars  Summer Moon; Red Hot Chili Peppers  Under The Bridge
Музички времеплов
  • 1997 - Lawrence Payton од Four Tops умира на 59 години од рак на белите дробови.
  • 1960 - Роден е John Taylor, басист во Duran Duran и во Power Station (1985 UK No.14 'Some Like It Hot').
  • 1999 - UK No.1 Vengaboys 'Boom, Boom, Boom, Boom!'
  • 2004 - UK No.1 Britney Spears 'Everytime'
  • 1949 - Роден е вокалистот и клавијатурист во Commodores и легендарен соло изведувач, Lionel Richie.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје