Антена 5 Тим

Коста

Коста Јаневски

Менаџер

kosta@antenna5.fm
Стил
slow, pop, soul
Фаворити
Julio Iglesias
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1995 - UK No.1 Cher, Chrissie Hynde, Neneh Cherry & Eric Clapton 'Love Can Build A Bridge'
  • 1989 - USА No.1 Mike And The Mechanics 'The Living Years'
  • 1951 - Родена е Maisie Williams од Boney M (1978 UK No.1 & USА No.30 'Rivers of Babylon').
  • 2001 - USА No.1 Shaggy 'Angel'
  • 2000 - *NSYNC создаваат нов рекорд откако милион билети за претстојната турнеја ги продаваат во еден ден. Со тоа за 24 часа заработиле 42,5 милиони долари.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје