Музички времеплов
  • 1996 - UK No.1 Gina G 'Ooh Aah...Just A Little Bit'
  • 1991 - Michael Bolton доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Time, Love and Tenderness'.
  • 1947 - Роден е Mitchel Margo од The Tokens (1961 US No.1 & UK No.11 'The Lion Sleeps Tonight').
  • 1985 - Dire Straits го добиваат вториот британски бр. 1 албум 'Brothers In Arms', бр. 1 и во САД и во уште 24 други земји. Се продава во над 20 милиони копии во светски рамки.
  • 1985 - USА No.1 Wham! 'Everything She Wants'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје