The Revivalists - Wish I Knew You


Музички времеплов
  • 1947 - Роден е Mitchel Margo од The Tokens (1961 US No.1 & UK No.11 'The Lion Sleeps Tonight').
  • 1991 - USА No.1 Mariah Carey 'I Don't Wanna Cry'
  • 1997 - UK No.1 Michael Jackson 'Blood On The Dance Floor'
  • 1961 - UK No.1 Temperance Seven 'You're Driving Me Crazy'
  • 1926 - Роден е џезерот и композитор Miles Davis. Бил големо влијание во џез музиката.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје