Portugal. The Man - Feel It Still


Музички времеплов
  • 1991 - Michael Bolton доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Time, Love and Tenderness'.
  • 1968 - Simon and Garfunkel го добиваат вториот американски бр. 1 албум 'Bookends'.
  • 1947 - Роден е Mitchel Margo од The Tokens (1961 US No.1 & UK No.11 'The Lion Sleeps Tonight').
  • 1996 - UK No.1 Gina G 'Ooh Aah...Just A Little Bit'
  • 1961 - UK No.1 Temperance Seven 'You're Driving Me Crazy'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје