Kadebostany - Mind If I Stay


Музички времеплов
  • 1975 - Родена е членката на Fugees и соло изведувачка, Lauryn Hill.
  • 1948 - Роден е Klaus Meine од Scorpions (1991 UK No.2 'Wind Of Change').
  • 1997 - Извештај покажува дека Elvis Presley е најтиражен постхумен забавувач со продажба од 1 милијарда снимки низ светот, над 480 активни фан-клубови и над 250.000 постојани британски обожаватели кои се уште му ги купуваат снимките.
  • 1947 - Роден е Mitchel Margo од The Tokens (1961 US No.1 & UK No.11 'The Lion Sleeps Tonight').
  • 1985 - USА No.1 Wham! 'Everything She Wants'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје