Sam Smith - Too Good At Goodbyes


Музички времеплов
  • 1973 - Carole King настапува во Central Park во Њујорк и привлекува 100.000 публика.
  • 1997 - Извештај покажува дека Elvis Presley е најтиражен постхумен забавувач со продажба од 1 милијарда снимки низ светот, над 480 активни фан-клубови и над 250.000 постојани британски обожаватели кои се уште му ги купуваат снимките.
  • 2003 - Jemini стануваат првите претставници на В. Британија кои на Евросонгот не добиваат нити еден поен.
  • 1975 - Родена е членката на Fugees и соло изведувачка, Lauryn Hill.
  • 1961 - UK No.1 Temperance Seven 'You're Driving Me Crazy'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје