Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1970 - Creedence Clearwater Revival започнуваат 9-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cosmo's Factory'.
  • 1945 - Роден е Ron Dante од Archies (1969 USА & UK No.1 'Sugar Sugar') и од Cufflinks (1969 UK No.4 'Tracy').
  • 2004 - Maroon 5 доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Songs About Jane’.
  • 1961 - Роден е Roland Orzabal, пејач, текстописец и гитарист во Tears For Fears.
  • 1963 - Роден е James Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје