Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1969 - Родена е Cheryl James или Salt од Salt-n-Pepa (1991 UK No.2 'Let's Talk About Sex').
  • 1948 - Роден е John Evans од Jethro Tull (1969 UK No.3 & USА No.11 'Living In The Past').
  • 1964 - Во музејот Madame Tussauds во Лондон откриени се восочните фигури на членовите на Beatles, првите поп ѕвезди со ваква почест.
  • 1987 - UK No.1 Mel and Kim 'Respectable'
  • 1981 - USА No.1 Blondie 'Rapture'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје