10. HOSH & 1979 Feat. Jalja - Midnight (Original Mix)


Музички времеплов
  • 1964 - Во музејот Madame Tussauds во Лондон откриени се восочните фигури на членовите на Beatles, првите поп ѕвезди со ваква почест.
  • 1948 - Роден е John Evans од Jethro Tull (1969 UK No.3 & USА No.11 'Living In The Past').
  • 1987 - UK No.1 Mel and Kim 'Respectable'
  • 1945 - Роден е Chuck Portz од The Turtles (1967 USА No.1 'Happy Together', 1967 UK No.4 'She'd Rather Be With Me').
  • 1969 - Родена е Cheryl James или Salt од Salt-n-Pepa (1991 UK No.2 'Let's Talk About Sex').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје