2. Rafael Cerato, Jinadu - Mysteries of Life (Original Mix)


Музички времеплов
  • 1948 - Роден е John Evans од Jethro Tull (1969 UK No.3 & USА No.11 'Living In The Past').
  • 1964 - Во музејот Madame Tussauds во Лондон откриени се восочните фигури на членовите на Beatles, првите поп ѕвезди со ваква почест.
  • 2004 - Usher го добива вториот британски бр.1 албум ‘Confessions’.
  • 1981 - USА No.1 Blondie 'Rapture'
  • 1987 - UK No.1 Mel and Kim 'Respectable'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје