Најбарани 26.04.2019


1
Ноќ ко витез војува
Милко
19
2
Која сум јас
Thea
16
3
Hustle
Pink
10
4
Bad Boy
Billie Eilish
8
5
Old Town Road
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
6
6
Kill This Love
Blackpink
5
7
Последна минута
Дина
5
8
Late Night Feelings
Mark Ronson feat. Lykke Li
4
9
Cool
Jonas Brothers
4
10
SOS
Avicii & Aloe Blacc
4
11
Chlorine
Twenty one pilots
4
12
By The River
Klingande
3
13
Rumbala
Roy Rosenfeld
3
14
What I Like About You
Jonas Blue feat. Theresa Rex
3
15
Obsessed
Dynoro & Ina Wroldsen
3
16
All Day And Night
Jax Jones & Martin Solveig feat. Madison Beer
2
17
No New Friends
LSD, Sia, Diplo, Labyrinth
2
18
Starry Night (Original Mix)
Peggy Gou
2
19
So Am I
Ava Max
2
20
Спомени
Горан Папаз и Танче Гроздановски
2
Музички времеплов
  • 1960 - започнува снимањето на филмот на Elvis Presley, “G.I. Blues”.
  • 1999 - Sinead O'Connor станува свештеник и го прифаќа името Мајка Bernadette Mary.
  • 1986 - 5150, првиот албум на Van Halen снимен со Sammy Hagar, се искачува на врвот на американската албумска листа. Името на албумот е земено од њујоршки полициски код за криминал.
  • 1982 - сред бел ден во Лос Анџелес Rod Stewart е нападнат и ограбен.
  • 1977 - започнува со работа легендарната њујоршка дискотека Studio 54
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје