Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1942 - роден е Alan Price, клавијатурист во Animals.
  • 2000 - Phil Collins ја добива тужбата за авторски права против Earth Wind and Fire кои му биле придружен бенд на неговиот албум во живо Serious Hits.
  • 1986 - USA No1 Prince “Kiss” 2 w.
  • 1980 - USA No1 Blondie “Call Me” 6 w.
  • 1944 - роден е Mark Volman од Turtles.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје