Kideko x Tinie Tempah x Becky G - Dum Dum


Музички времеплов
  • 1976 - Alice Cooper се жени со 19-годишната Sheryl Goddard.
  • 1977 - Во портсмаут, Англија, T Rex го имаат последниот концерт во кариерата.
  • 1969 - John Lennon се жени со Yoko Ono во Гиблартар.
  • 1961 - USА No.1 Elvis Presley 'Surrender'
  • 1971 - USА No.1 Janis Joplin 'Me And Bobby McGee'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје