Топ 10 @ 10 20.01.2020


1
Hey Now (Newman Remix)
London Grammar
1 | 2 Недели во листата
3
2
Right On
Space Motion
1 | 2 Недели во листата
1
3
Archangel (Sébastien Léger Remix)
Essay
| 2 Недели во листата
1
4
Meraki (Original mix)
BROSS
| 2 Недели во листата
1
5
Back From Finisterre (Mollono.Bass Remix)
Bonfante
| 2 Недели во листата
1
6
Overseas (Original Mix)
Fulltone
| 2 Недели во листата
1
7
Where Is Home
Guy Mantzur, Khen
| 2 Недели во листата
1
8
Night Rescue
Guy J, Clarian
| 2 Недели во листата
1
9
Midnight (Original Mix)
HOSH & 1979 Feat. Jalja
| 2 Недели во листата
1
10
Understand (Gorge Remix)
Rony Seikaly
| 2 Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1995 - USА No.1 TLC 'Creep'
  • 1983 - Британскиот рокенрол пејач Billy Fury умира поради проблеми со срцето.
  • 1989 - Paul Abdul започнува 10-неделен престој на првото место на американската албумска листа 'Forever Your Girl'.
  • 1956 - Elvis Presley го има првиот од 4-те неделни настапи во ТВ шоуто Stage Show. Еден од водителите изјавува 'тој нема да опстојува долго'.
  • 1980 - Роден е Nicolas Carter од Backstreet Boys. 'Quit Playing Games With My Heart'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје