Хит Парада 25.01.2020


1
Blue
Tiesto & Steve Appleton
1 | 3 Недели во листата
2
2
Narcotic
YouNotUs, Janieck and Senex
1 | 3 Недели во листата
0
3
Own It
Stormzy feat. Ed Sheeran and Burna Boy
| 7 Недели во листата
0
4
Blinding Lights
The Weeknd
| 6 Недели во листата
2
5
Rare
Selena Gomez
5 | 2 Недели во листата
3
6
Fly
Lucky Daye
5 | 2 Недели во листата
0
7
Everything I Wanted
Billie Eilish
2 | 8 Недели во листата
3
8
You Should Be Sad
Halsey
9 | 2 Недели во листата
2
9
What A Man Gotta Do
Jonas Brothers
| 1 Недела во листата
2
10
Underdog
Alicia Keys
| 1 Недела во листата
1
11
Sweettalk My Heart
Tove Lo
2 | 3 Недели во листата
0
12
My Oh My
Camila Cabello feat. DaBaby
6 | 3 Недели во листата
3
13
Original
Sia
8 | 2 Недели во листата
1
14
Shaken
LP
1 | 7 Недели во листата
0
15
Time Machine
Alicia Keys
8 | 4 Недели во листата
1
16
Adore you
Harry Styles
7 | 5 Недели во листата
3
17
Lose Control
Meduza feat. Becky Hill and Goodboys
9 | 10 Недели во листата
1
18
Yummy
Justin Bieber
4 | 3 Недели во листата
0
19
Lose You to Love Me
Selena Gomez
7 | 11 Недели во листата
1
20
Better Half Of Me
Tom Walker
8 | 10 Недели во листата
1
21
Better Off Without You
Becky Hill
| 1 Недела во листата
0
22
Before You Go
Lewis Capaldi
4 | 7 Недели во листата
2
23
Ritmo (Bad Boys For Life)
Black Eyed Peas x J Balvin
7 | 6 Недели во листата
0
24
Watermelon Sugar
Harry Styles
6 | 8 Недели во листата
3
25
Put A Little Love On Me
Niall Horan
5 | 5 Недели во листата
3
26
New Me
Ella Eyre
| 1 Недела во листата
0
27
Pump It Up
Endor
4 | 3 Недели во листата
0
28
ROXANNE
Arizona Zervas
3 | 4 Недели во листата
1
29
Stop This Flame
Celeste
| 1 Недела во листата
0
30
Power Over Me
Dermot Kennedy
3 | 5 Недели во листата
3
Музички времеплов
  • 1956 - Elvis Presley го има првиот од 4-те неделни настапи во ТВ шоуто Stage Show. Еден од водителите изјавува 'тој нема да опстојува долго'.
  • 1983 - Британскиот рокенрол пејач Billy Fury умира поради проблеми со срцето.
  • 1995 - USА No.1 TLC 'Creep'
  • 1989 - Paul Abdul започнува 10-неделен престој на првото место на американската албумска листа 'Forever Your Girl'.
  • 1980 - Роден е Nicolas Carter од Backstreet Boys. 'Quit Playing Games With My Heart'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје