Brit Awards 2010

Музички времеплов
  • 1966 - На 25 години во сообраќајка загинува првата сопруга на Roy Orbison, Claudette. Камион излетал од патот и се судрил со моторот што го возеле двајцата.
  • 2003 - На 62 години умира клавијатуристот на Animals, Dave Rowberry.
  • 1987 - UK No.1 Whitney Houston 'I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)'.
  • 1944 - Роден е Peter Albin од бендот на Janis Joplin.
  • 1987 - USА No.1 Kim Wilde 'You Keep Me Hanging On'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје