Лига на шампиони / Тотенхем - Интер 2010

Музички времеплов
  • 2004 - Avril Lavigne доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Under My Skin’.
  • 2003 - На 62 години умира клавијатуристот на Animals, Dave Rowberry.
  • 1966 - На 25 години во сообраќајка загинува првата сопруга на Roy Orbison, Claudette. Камион излетал од патот и се судрил со моторот што го возеле двајцата.
  • 2002 - Од предозираност со дрога на 49 години умира Dee Dee Ramone, гитарист во Ramones.
  • 1987 - USА No.1 Kim Wilde 'You Keep Me Hanging On'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје