MTV EMA 2012 Frankfurt

Музички времеплов
  • 1987 - USА No.1 Kim Wilde 'You Keep Me Hanging On'
  • 1992 - Lionel Richie започнува 6-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Back To Front'.
  • 1966 - На 25 години во сообраќајка загинува првата сопруга на Roy Orbison, Claudette. Камион излетал од патот и се судрил со моторот што го возеле двајцата.
  • 2004 - Avril Lavigne доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Under My Skin’.
  • 1998 - UK No.1 B*Witched 'C'est La Vie'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје