EXIT 2015

Музички времеплов
  • 1987 - UK No.1 Whitney Houston 'I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)'.
  • 1998 - UK No.1 B*Witched 'C'est La Vie'
  • 2003 - На 62 години умира клавијатуристот на Animals, Dave Rowberry.
  • 1944 - Роден е Peter Albin од бендот на Janis Joplin.
  • 1992 - Lionel Richie започнува 6-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Back To Front'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје