Brit Awards 2014

Музички времеплов
  • 1936 - Роден е Levi Stubbs, вокалист во Four Tops (1965 US No.1 'I Can't Help Myself', 1967 UK No.6 'Standing In The Shadows of Love').
  • 1998 - UK No.1 B*Witched 'C'est La Vie'
  • 1944 - Роден е Peter Albin од бендот на Janis Joplin.
  • 1966 - На 25 години во сообраќајка загинува првата сопруга на Roy Orbison, Claudette. Камион излетал од патот и се судрил со моторот што го возеле двајцата.
  • 1998 - USА No.1 Brandy & Monica 'The Boy Is Mine'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје