WMC 2008

Музички времеплов
  • 2003 - На 62 години умира клавијатуристот на Animals, Dave Rowberry.
  • 1936 - Роден е Levi Stubbs, вокалист во Four Tops (1965 US No.1 'I Can't Help Myself', 1967 UK No.6 'Standing In The Shadows of Love').
  • 1998 - USА No.1 Brandy & Monica 'The Boy Is Mine'
  • 1987 - UK No.1 Whitney Houston 'I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)'.
  • 2004 - Avril Lavigne доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Under My Skin’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје