MTV EMA 2005 Lisboa

Музички времеплов
  • 1987 - USА No.1 Kim Wilde 'You Keep Me Hanging On'
  • 2004 - Avril Lavigne доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Under My Skin’.
  • 1999 - Скоро 23 години по неговата смрт, објавени се планиови за британска турнеја на Elvis Presley, со негова виртуелна верзија и оркестар во живо и членови на неговиот бенд.
  • 1944 - Роден е Peter Albin од бендот на Janis Joplin.
  • 1987 - UK No.1 Whitney Houston 'I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје