MTV EMA 2006 Copenhagen

Музички времеплов
  • 1991 - UK No.1 Simpsons 'Do The Bartman'
  • 1962 - Роден е Tony Kylie од Blow Monkeys (1987 UK No.5 'It Doesn't Have To Be This Way').
  • 2003 - Massive Attack доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘100th Window’.
  • 2003 - 50 Cent доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Get Rich or Die Tryin’.
  • 1991 - Queen го добиваат седмиот британски бр.1 албум 'Innuendo'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје