ИФФК “Браќа Манаки“ - 2015

Музички времеплов
  • 1992 - Lionel Richie започнува 6-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Back To Front'.
  • 1999 - Boyzone го добиваат четвртиот британски бр.1 албум 'By Request'
  • 2004 - Avril Lavigne доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Under My Skin’.
  • 2002 - Од предозираност со дрога на 49 години умира Dee Dee Ramone, гитарист во Ramones.
  • 1998 - UK No.1 B*Witched 'C'est La Vie'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје