FIFPro London 2005

Музички времеплов
  • 1999 - Boyzone го добиваат четвртиот британски бр.1 албум 'By Request'
  • 1944 - Роден е Peter Albin од бендот на Janis Joplin.
  • 1987 - USА No.1 Kim Wilde 'You Keep Me Hanging On'
  • 1998 - UK No.1 B*Witched 'C'est La Vie'
  • 2004 - Avril Lavigne доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Under My Skin’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје