Емисии


Protocol with Nicky Romero

Термин: понеделник од 23 до 24 часот
Музички времеплов
  • 2004 - Avril Lavigne доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Under My Skin’.
  • 1998 - UK No.1 B*Witched 'C'est La Vie'
  • 1987 - USА No.1 Kim Wilde 'You Keep Me Hanging On'
  • 1992 - Lionel Richie започнува 6-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Back To Front'.
  • 2003 - На 62 години умира клавијатуристот на Animals, Dave Rowberry.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје