Емисии


Spinnin Session

Петок од 21:00 до 22:00
Музички времеплов
  • 1944 - Роден е Peter Albin од бендот на Janis Joplin.
  • 1999 - Скоро 23 години по неговата смрт, објавени се планиови за британска турнеја на Elvis Presley, со негова виртуелна верзија и оркестар во живо и членови на неговиот бенд.
  • 1999 - Boyzone го добиваат четвртиот британски бр.1 албум 'By Request'
  • 2002 - Од предозираност со дрога на 49 години умира Dee Dee Ramone, гитарист во Ramones.
  • 1998 - UK No.1 B*Witched 'C'est La Vie'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје