Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1981 - UK No1 Buck’s Fizz “Making Your Mind Up” 3 w.
  • 1992 - UK No1 Right Said Fred “Deeply Dippy” 3 w.
  • 1987 - USA No1 Aretha Franklin & George Michael “I Knew You Were Waiting” 2 w.
  • 2004 - UK No1 Eamon “F*** It (I Don’t Want You Back)” 4 w.
  • 1981 - британскиот прогресивен рок бенд Yes најавува распад. Подоцна ќе се реобединуваат уште неколку пати.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје