Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1997 - По повод 20-годишнината од смртта на Elvis Presley, над 30.000 обожаватели се собираат во Мемфис, Тенеси за да учествуваат во 10-минутното кружење во знак на жалост околу неговиот гроб.
  • 1915 - Роден е Al Hibbler, познат по оригиналната изведба на 'Unchained Melody'.
  • 1980 - Родена е Venessa Carlton (2002 UK No.6 'A Thousand Miles').
  • 1962 - Pete Best е отпуштен од Beatles и е заменет со Ringo Starr.
  • 1985 - Во Малибу Madonna се мажи со актерот Sean Penn. Се разведуваат следната година.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје