Антена 5 Тим

Ива

Ивана Србиноска

Музички новинар

iva@antenna5.fm
Стил
Pop, rock, dance
Фаворити
Robbie Williams, Red Hot Chili Peppers, The National
Специјалност
Музички новинар
Песни
Robbie Williams- Feel, Stereophonics- Maybe Tomorrow; Malcolm McLaren- Jazz is Paris
Музички времеплов
  • 1944 - Родена е пејачката и актерка Bette Midler. 'Wind Beneath my Wings'
  • 1989 - Sly Stone е притворен 55 дена зашто возел под дејство на кокаин. По 2 недели е обвинет за поседување кокаин и испратен е на рехабилитација.
  • 1981 - Vince Clarke ги напушта Depeche Mode за да ги оформи Yazoo со Alison Moyet.
  • 1984 - UK No.1 Jim Diamond 'I Should Of Known Better'
  • 1930 - Роден е Matt Monro. 'Walk Away'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје