Плеј листа 16.01.2019


Wonders
Klingande
54
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
34
Lost Frequencies
Like I Love You
1
Thank U Next
Ariana Grande
2
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
7
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
6
Without Me
Halsey
3
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
1
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
1
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
1
Valentine
5 Seconds of Summer
2
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
15
Музички времеплов
  • 1988 - Tina Turner поставува рекорд настапувајќи пред 182.000 публика во Рио де Жанеиро. Тоа е најбројна публика на концерт на соло изведувач.
  • 1979 - Родена е американската пејачка и актерка Aaliyah. 'Try Again'
  • 1979 - Завршува бракоразводниот процес меѓу Cher и Gregg Allman.
  • 2004 - Michael Jackson во суд се изјаснува дека не е виновен по 7-те обвинувања за сексуално искористување малолетни момчиња. На судењето во Санта Барбара доцнел 21 минута, што било навреда за судот.
  • 1970 - Полицијата ја затвора еротската изложба на John Lennon, 'Bag One' во лондонската арт галерија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје