Топ 10 @ 10 17.12.2018


1
Boss (Original Mix)
Mercer
5 | 2 Недели во листата
3
2
Epilogue(Original Mix)
Yotto, Caps
| 1 Недела во листата
6
3
Macaco (Mollono.Bass Remix)
Kyrill, Redford, Jacob Groening
| 1 Недела во листата
4
4
Those Nights (Original Mix)
Kellerkind
| Недела во листата
1
5
Naavi
Kora & Wuachuma
3 | Недели во листата
1
6
Safe House (Original Mix)
Made By Pete ft. Penny F
| Недела во листата
1
7
Red Man Calypso (Whitesquare Remix)
Kalyma
| Недела во листата
1
8
Breakfast Of Champion (Original Mix)
DJ Zombi
7 | Недели во листата
5
9
Headspace
Dee Montero ft. Meliha
6 | Недели во листата
1
10
Ventilator
Chaim
| Недела во листата
2
Музички времеплов
  • 1979 - Завршува бракоразводниот процес меѓу Cher и Gregg Allman.
  • 1979 - Родена е американската пејачка и актерка Aaliyah. 'Try Again'
  • 1959 - Родена е Helen Folasade Adu, попозната како Sade. No Ordinary Love
  • 1992 - Eric Clapton ја снима својата Unplugged сесија за MTV. Од тој концерт ова е анплагд верзијата на Layla.
  • 1970 - Полицијата ја затвора еротската изложба на John Lennon, 'Bag One' во лондонската арт галерија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје