Мак Топ 5 13.01.2019


1
Кога најдобро те познавам
Thea
| 1 Недела во листата
9
2
Завидлив поглед
АнтиарТ
| 3 Недели во листата
31
3
Дозволи ми
Валери
2 | 3 Недели во листата
1
4
Хазарди на времето
Нема лабаво
| 1 Недела во листата
0
5
Hey Ho
Last Expedition
| 1 Недела во листата
3
Музички времеплов
  • 1988 - Tina Turner поставува рекорд настапувајќи пред 182.000 публика во Рио де Жанеиро. Тоа е најбројна публика на концерт на соло изведувач.
  • 1970 - Полицијата ја затвора еротската изложба на John Lennon, 'Bag One' во лондонската арт галерија.
  • 1979 - Родена е американската пејачка и актерка Aaliyah. 'Try Again'
  • 1992 - Eric Clapton ја снима својата Unplugged сесија за MTV. Од тој концерт ова е анплагд верзијата на Layla.
  • 1979 - Завршува бракоразводниот процес меѓу Cher и Gregg Allman.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје