Хит Парада 12.01.2019


1
Sweet But Psycho
Ava Max
1 | 7 Недели во листата
4
2
Happy Now
Kygo ft Sandro Cavazza
2 | 5 Недели во листата
3
3
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
| 5 Недели во листата
6
4
E-Lo
Los Unidades (Coldplay) & Pharrell Williams feat. Jozzy
3 | 5 Недели во листата
0
5
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
| 8 Недели во листата
1
6
Nothing Breaks Like A Heart
Mark Ronson feat Miley Cyrus
| 5 Недели во листата
3
7
Baby
Clean Bandit feat. Marina & The Diamonds & Luis Fonsi
| 8 Недели во листата
2
8
Girls Go Wild
LP
| 1 Недела во листата
4
9
Finally (Dayne deep mix)
Sweed & Jalana
| 1 Недела во листата
1
10
Alright
Jain
| 1 Недела во листата
2
11
Losing It
Fisher
3 | 3 Недели во листата
0
12
Thank U Next
Ariana Grande
3 | 6 Недели во листата
2
13
Breathe
CamelPhat feat. Jem Cooke
| 1 Недела во листата
1
14
Bad Liar
Imagine Dragons
| 1 Недела во листата
1
15
Calmo
Pedro Capo & Farruko
6 | 3 Недели во листата
1
16
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
6 | 12 Недели во листата
1
17
Wow
Post Malone
| 1 Недела во листата
0
18
You Say
Lauren Daigle
| 1 Недела во листата
0
19
Walk Alone
Rudimental feat Tom Walker
8 | 7 Недели во листата
0
20
No Candle No Light
ZAYN feat. Nicki Minaj
6 | 7 Недели во листата
0
21
Worship
Max
5 | 9 Недели во листата
0
22
Sunflower
Post Malone & Swae Lee
10 | 9 Недели во листата
0
23
Not a love song
Bulow
6 | 9 Недели во листата
0
24
Perfect To Me
Anne-Marie
6 | 6 Недели во листата
0
25
Hold My Girl
George Ezra
6 | 6 Недели во листата
0
26
Play
Jax Jones feat Years and Years
6 | 4 Недели во листата
0
27
Honey
Robyn
6 | 4 Недели во листата
0
28
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
1 | 10 Недели во листата
1
29
Rewrite The Stars
James Arthur & Anne-Marie
| Недели во листата
0
30
Without Me
Halsey
| Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1959 - Родена е Helen Folasade Adu, попозната како Sade. No Ordinary Love
  • 1970 - Полицијата ја затвора еротската изложба на John Lennon, 'Bag One' во лондонската арт галерија.
  • 1979 - Завршува бракоразводниот процес меѓу Cher и Gregg Allman.
  • 1988 - Tina Turner поставува рекорд настапувајќи пред 182.000 публика во Рио де Жанеиро. Тоа е најбројна публика на концерт на соло изведувач.
  • 1992 - Eric Clapton ја снима својата Unplugged сесија за MTV. Од тој концерт ова е анплагд верзијата на Layla.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје