Најбарани 16.01.2019


1
Завидлив поглед
АнтиарТ
31
2
Кога најдобро те познавам
Thea
9
3
Epilogue(Original Mix)
Yotto, Caps
6
4
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
6
5
Breakfast Of Champion (Original Mix)
DJ Zombi
5
6
Macaco (Mollono.Bass Remix)
Kyrill, Redford, Jacob Groening
4
7
Sweet But Psycho
Ava Max
4
8
Girls Go Wild
LP
4
9
Nothing Breaks Like A Heart
Mark Ronson feat Miley Cyrus
3
10
Happy Now
Kygo ft Sandro Cavazza
3
11
Boss (Original Mix)
Mercer
3
12
Hey Ho
Last Expedition
3
13
Alright
Jain
2
14
Ventilator
Chaim
2
15
Baby
Clean Bandit feat. Marina & The Diamonds & Luis Fonsi
2
16
Thank U Next
Ariana Grande
2
17
Breathe
CamelPhat feat. Jem Cooke
1
18
Bad Liar
Imagine Dragons
1
19
Calmo
Pedro Capo & Farruko
1
20
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
1
Музички времеплов
  • 1988 - Tina Turner поставува рекорд настапувајќи пред 182.000 публика во Рио де Жанеиро. Тоа е најбројна публика на концерт на соло изведувач.
  • 1979 - Завршува бракоразводниот процес меѓу Cher и Gregg Allman.
  • 2004 - Michael Jackson во суд се изјаснува дека не е виновен по 7-те обвинувања за сексуално искористување малолетни момчиња. На судењето во Санта Барбара доцнел 21 минута, што било навреда за судот.
  • 1979 - Родена е американската пејачка и актерка Aaliyah. 'Try Again'
  • 1959 - Родена е Helen Folasade Adu, попозната како Sade. No Ordinary Love
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје